Ako sa vyhnúť PMS alebo ho zmierniť

Predmenštruačnému syndrómu sa nie je možné vždy vyhnúť, môžete však redukovať jeho symptómy. Odporúčame cvičiť, aspoň počas jeho trvania prestať fajčiť a dodržiavať pitný režim a zdravé stravovacie návyky.

Môžete sa tiež, samozrejme, obrátiť na lekára, ktorý vám poradí, ako si so symptómami PMS poradiť čo najlepšie.

Rola stresu a spánku počas PMS

V priebehu predmenštruačného syndrómu ste náchylnejšia na stres a depresiu. Snažte sa nebrať na svoje bedrá príliš mnoho pracovných ani iných povinností. Dostatok spánku i jeho kvalita, pravidelné cvičenie a vhodná strava budú vašimi spojencami a pomôžu vám bojovať s PMS.

Počas PMS odporúčame obmedziť prísun alkoholu, ten má totiž zásadne negatívny vplyv na kvalitu vášho spánku. Naproti tomu cvičením napomôžete kvalitu spánku zvýšiť a okrem toho sa do vášho krvného obehu vyplavia endorfíny, ktoré zlepšujú náladu.

Hygiena intímnych partií: správna starostlivosť o vaše intímne partie

Pokiaľ ide o hygienu, vyžaduje pokožka vašej intímnej oblasti obzvlášť špeciálnu a jemnú starostlivosť. Používanie bežných mydiel a umývacích gélov môže narušiť prirodzené pH tejto oblasti a urobiť ju tak náchylnejšou na infekcie.

Mnoho žien medzi bežnou hygienou a hygienou intímnych partií nerozlišuje. Hygiena intímnych partií má však svoje špecifické nároky, pretože pokožka intímnych partií je chúlostivá a náchylná na infekciu. Kyslé pH vo vagíne pomáha udržiavať zdravú prirodzenú mikroflóru a zároveň chráni pred rozmnožením škodlivých baktérií. Dodržiavaním správnej intímnej hygieny podporujete stálosť kyslého pH a pomáhate tak ochrane pred vaginálnymi infekciami (napr. bakteriálnou vaginózou).